Strona główna
Wakacji czas...
2926 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2025/2026. Było dużo podziękowań, życzeń, gratulacji i pożegnań. Była radość i były też łzy, bo naszą szkołę opuszczają dziś ósmoklasiści - życzymy im sukcesów, spełnienia marzeń, rozwinięcia skrzydeł,.
Hazard? Nie daj się wciągnąć!
W poniedziałek 22.06.2026 r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu w ramach akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach, a także poznali zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych.
WYCIECZKA ROWEROWA
Dnia 17 czerwca 2026 r. uczniowie uczęszczający w szkole na kółko techniczne wzięli udział w wycieczce rowerowej po okolicy (do Kurska). Wycieczka przebiegała pomyślnie, wszyscy uczestnicy jechali w kaskach i kamizelkach odblaskowych. Rowery przygotowane były wzorowo i funkcjonowały bez zarzutu. Dzieci miały okazję poznać zasady czytania map topograficznych (legenda, orientowanie mapy w terenie). Przeprowadzono krótką grę terenową z wyznaczeniem punktów kontrolnych, w której uczniowie świetnie poradzili sobie z nawigacją. Zrobiliśmy postoje przy leśnych punktach oraz zorganizowaliśmy odpoczynek i piknik na polanie turystycznej.
„Ratuj pszczoły – zasiej nasiona!” – warsztaty pszczelarskie dla uczniów klas 1–3
2518 czerwca uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach pszczelarskich pt. „Ratuj pszczoły – zasiej nasiona!”. Spotkanie było doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat życia pszczół oraz ich ogromnego znaczenia dla środowiska naturalnego.
Podczas ciekawego wykładu dzieci poznały budowę i zwyczaje pszczół, a także role, jakie pełnią w ulu. Szczególną uwagę poświęcono królowej pszczół, pracownicom oraz trutniom. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca tych niezwykłych owadów i dlaczego ich ochrona jest tak ważna.
Wycieczka do Gdańska-Sopotu-Gdyni -Malborka
49Dnia 1-3 czerwca 2026r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Nasza wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Gdańska. Gdańsk to morska stolica Polski i serce aglomeracji trójmiejskiej. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Poski, posiada bogatą i fascynującą historię. Spacerowaliśmy Drogą Królewską podziwiając piękne kamieniczki. Przeszliśmy w kierunku Długiego Pobrzeża, czyli urokliwego deptaku przy rzece Motławie, gdzie udaliśmy się na rejs statkiem w kierunku Westerplatte. W mieście mogliśmy zobaczyć tzw. falowiec - najdłuższy budynek mieszkalny w Polsce (ok. 860 m długości). Następnie zwiedziliśmy Sopot, który jest nadmorskim kurortem. Spacer po molo był okazją do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. W Gdyni najbardziej znanym miejcem jest Skwer Kościuszki, spacer po nadmorskim deptaku był okazją do zakupu pamiątek . Zwiedziliśmy również State
Promujemy zdrowie z programem „Trzymaj Formę!”
W ramach zajęć z edukacji zdrowotnej uczniowie przygotowali szkolną gazetkę poświęconą zdrowemu stylowi życia. W artykułach poruszyli zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem, aktywnością fizyczną, higieną snu oraz dbaniem o zdrowie psychiczne. Projekt został zrealizowany w ramach programu „Trzymaj Formę!” i miał na celu promowanie prozdrowotnych nawyków oraz rozwijanie świadomości zdrowotnej wśród społeczności szkolnej.
Logowanie




